Nową polską grę doceniają nie tylko gracze i branżowe portale, ale też media głównego nurtu z całego świata.

Pawła Miechowskiego, pisarza z zespołu odpowiadającego za grę, cieszy aż tak pozytywny odbiór ich dzieła, nad którym pracowali od kilku lat. Jak zaznacza - nie są to odosobnione publikacje w prasie. "This War of Mine" została doceniona jako jedna z najlepszych produkcji roku między innymi przez Time, the Telegraph, die Welt, the Guardian czy the Washington Post.

Gra 11 bit studios to dramat wojenny, w którym gracz steruje grupą cywilów, starających się przeżyć konflikt zbrojny. Autorom zależało na uniwersalnym podejściu do historii, którą chcą opowiedzieć. Przedstawiali swoją grę mieszkańcom Bliskiego Wschodu, i jak mówi Miechowski - zarówno Palestyńczycy, jak i obywatele Izraela uważali że opowiada ona o nich, co pokazuje uniwersalną prawdę, że na wojnie cywile są zawsze pokrzywdzeni.

Muszą zająć się rodziną, zdobyć jedzenie, wodę, przeżyć i właśnie o tym według autorów mówi ta gra.

Grę doceniają światowe media, ale "This War of Mine" ma także dobrą opinię wśród specjalistów z branży - nominowano ją do nagrody na Independent Games Festival, imprezie wspierającej niezależnych twórców gier video. Obok produkcji 11 bit studios wśród nominowanych znalazła się także inna polska pozycja - "Zaginięcie Ethana Cartera" studia the Astronauts. Zwycięzców nagrody poznamy na początku marca.

>>> Czytaj też: Nie tylko „Wiedźmin”. Polska wyrasta na europejską potęgę w branży gier