W ośrodku dla niepełnosprawnych w San Bernardino w Kalifornii muzułmańskie małżeństwo zastrzeliło 14 osób, a 21 raniło.

Federalne Biuro Śledcze FBI nie ma już wątpliwości w tej sprawie. - Na podstawie informacji, do których udało się nam dotychczas dotrzeć, możemy stwierdzić, że te tragiczne wydarzenia są ''aktem terroryzmu - podkreślał

David Bowdich z FBI z Los Angeles, które prowadzi dochodzenie. Śledczy ustalili, że sprawczyni ataku Tashfeen Malik pod przybranym nazwiskiem przysięgała wierność Państwu Islamskiemu. Jednak przedstawiciel amerykańskiego rządu poinformował, że w tym przypadku nie ma pewności, iż organizacja miała jakąkolwiek wiedzę na temat przygotowywanego ataku.

ISIS przyznaje się

Państwo Islamskie twierdzi, że to jego zwolennicy dokonali masakry w amerykańskim San Bernardino.

Taką wiadomość przekazano na falach radia Al-Bajan, rozgłośni dżihadystów.

W środę ośrodku dla niepełnosprawnych w San Bernardino w Kalifornii małżeństwo Tashfeen Malik i Syed Rizwan Farooka zastrzeliło 14 osób, a 21 raniło.

- Dwoje zwolenników Państwa Islamskiego zaatakowało kilka dni temu ośrodek w San Bernardino - poinformowano na falach Al-Bajan.

Wcześniej sledczy ustalili, że sprawczyni ataku Tashfeen Malik pod przybranym nazwiskiem przysięgała wierność Państwu Islamskiemu. Jednak przedstawiciel amerykańskiego rządu poinformował, że w tym przypadku nie ma pewności, iż organizacja miała jakąkolwiek wiedzę na temat przygotowywanego ataku.Choć ten watek jest także badany.

>>> Czytaj też: Czy Europa jest skazana na zderzenie cywilizacji chrześcijańskiej z islamem?

Według ustaleń policji, po strzelaninie w ośrodku dla niepełnosprawnych sprawcy planowali dokonać kolejnej masakry. Wcześniej zostali jednak namierzeni przez funkcjonariuszy i zginęli podczas wymiany ognia.