Ponadto ulokowane na nich pieniądze pozostają zawsze do dyspozycji klienta, czyli może on je wypłacić w dowolnym momencie. – Najlepsze konta oszczędnościowe są oprocentowane powyżej 3 proc. w skali roku, co w odniesieniu do średniej rynkowej dla tych produktów, mniej niż 1,50 proc., sprawia, że są to naprawdę dobre produkty, które z powodzeniem można wykorzystywać do efektywnego pomnażania pieniędzy – komentuje Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl.

Najlepsze konto oszczędnościowe oferują obecnie Getin Noble Bank oraz GetinOnline. Rachunek tego banku jest oprocentowany na 4 proc. w skali roku i można na nim ulokować kwotę w wysokości 10 tys. złotych. Niestety, atrakcyjne warunki obowiązujące na tym koncie wymagają od klienta odpowiedniej aktywności - konieczność posiadania ROR, zasilanie go oraz dokonywanie transakcji kartą.

Drugie miejsce zajęło konto Orange Finanse z oprocentowaniem wynoszącym 3,50 proc. w skali roku. Niestety, w przypadku tego rachunku również wymagane jest posiadanie ROR, a maksymalna kwota jaką można na nim ulokować to 10 tys. złotych.

Trzecie miejsce przypadło KOprofit od BOŚ Banku. Jego oprocentowanie do kwoty 50 tys. złotych wynosi 3,25 proc. w skali roku. Niestety, w celu uzyskania takich warunków konieczne jest otwarcie w BOŚ Banku konta osobistego, zasilanie go kwotą minimum 1 tys. złotych oraz utrzymanie aktywnej karty debetowej.

Miejsca tuż za podium zajęły rachunki oszczędnościowe dostępne w Banku Millennium oraz Idea Banku z oprocentowaniem wynoszącym 3 proc. w skali roku. Niestety, tak jak w przypadku zwycięzców powyższego zestawienia, z produktów tych mogą skorzystać wyłącznie posiadacze rachunków osobistych. W Banku Millennium należy otworzyć Konto 360 stopni, a promocyjna stawka oprocentowania dotyczy wyłącznie nowych środków w wysokości do 100 tys. złotych. W Idea Banku można ulokować od 10 tys. złotych (Konto Zyskowne dla aktywnego klienta) do 100 tys. złotych (Konto ZOŚKA dostępnego wyłącznie z Kontem Idealnym).

Rachunki oszczędnościowe to jedne z najlepszych produktów służących do gromadzenia pieniędzy. Z jednej strony oferują stały dostęp do środków klienta, z drugiej są dość wysoko oprocentowane. Szkoda tylko, że te najlepsze wymagają założenia i aktywnego użytkowania kont osobistych, ale taka jest cena promocji.

>>> Czytaj też: Wielka polska odpowiedź na Nord Stream. Kolosalny statek wpływa do gazoportu