"Przygotowaliśmy aplikację 'Pekao24 na tablety'. Rozwiązanie już funkcjonuje. Stwierdziliśmy, że jest grupa klientów, która poszukuje aplikacji dedykowanej na tablety. Skoro udział logowań z urządzeń mobilnych przekracza 15%, uznaliśmy za niezbędne udostępnienie rozwiązań dla tabletów" - powiedział Piwowar podczas konferencji prasowej.

"Vendorem rozwiązania jest Comarch. Zostało ono stworzone specjalnie dla Pekao, z uwzględnieniem doświadczeń naszego zespołu i uwag klientów naszych i konkurencyjnych banków" - dodał dyrektor zarządzający Bartłomiej Nocoń w rozmowie z dziennikarzami.

Aplikacja, oprócz najważniejszych funkcji transakcyjnych znanych z systemu internetowego Pekao24, została wyposażona w narzędzie analizy finansowej, które ułatwia klientom przegląd wpływów i wydatków w ramach posiadanych rachunków i pomaga w zarządzaniu domowym budżetem.

>>> Czytaj też: Europejskie banki rosną w siłę, polskie są coraz słabsze

"Dzięki wdrożeniu 'Pekao24 na tablety' zapewniamy klientom pełne spektrum nowoczesnych rozwiązań bankowości elektronicznej. Postawiliśmy na wygodę i łatwość korzystania, tak charakterystyczną dla tabletów i jednocześnie dodaliśmy nowe użyteczne funkcje, sprawiając, że klienci otrzymują ergonomiczny pulpit do zarządzania swoimi finansami. Szybkie przelewy, wyszukiwarka 'szukasz-masz', czy kategoryzacja wydatków to użyteczne narzędzia, dzięki którym korzystanie z bankowości na tablety będzie nie tylko proste, ale również będzie stanowić wsparcie dla zarządzania domowym budżetem przez klientów" - wyjaśnił Piwowar.

W aplikacji Pekao24 na tablety zostały uruchomione dodatkowo: podsumowania stanu finansów, kategoryzacja wydatków i zaawansowana wyszukiwarka operacji. Specjalnie zaprojektowano formularz przelewu, tak aby korzystanie z niego na tablecie było szybsze i wygodniejsze.

W nowej aplikacji klient może wykonywać przelewy, zakładać lokaty, a także sprawdzać saldo posiadanych rachunków. Wykorzystane limity kredytowe, historia spłaty kredytów, kart, czy spodziewany zysk z lokat również zostały przedstawione graficznie.

>>> Czytaj też: S&P podtrzymał ratingi Banku Pekao z perspektywą negatywną

Aplikacja "Pekao24 na tablety" jest dostępna na urządzenia oparte o system Android. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play. W najbliższych dniach aplikacja zostanie udostępniona na urządzenia z systemem IOS.

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. należy do włoskiej grupy UniCredit.