Tomasz Suchański, pełniący w latach 2011-2014 obowiązki dyrektora generalnego sieci Biedronka, a obecnie wchodzący w skład ścisłego kierownictwa Grupy Jeronimo Martins, obejmie stanowisko prezesa zarządu firmy Żabka, dowiedział się ISBhandel. Będzie również pełnił obowiązki dyrektora generalnego sieci sklepów Żabka.

Tym samym Żabka zostanie wsparta doświadczeniem zdobytym przez Tomasza Suchańskiego na licznych stanowiskach menadżerskich zajmowanych w ciągu ostatnich 18 lat w strukturach Jeronimo Martins i Jeronimo Martins Polska. Nowe obowiązki Tomasz Suchański rozpocznie z dniem 1 marca 2016 roku.

Firma Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod marką Żabka i supermarketów Freshmarket. Na koniec 2015 roku spółka posiadała blisko 4 000 placówek w całej Polsce.

Tomasz Sański jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Był przez ponad 10 lat zawodowo związany z Jeronimo Martins.

Karierę rozpoczynał na stanowisku Głównego Księgowego sieci Biedronka oraz Jumbo. Pracował dla sieci supermarketów Pingo Doce oraz hipermarketów Feira Nova. W 2003 r. został także Dyrektorem Finansowym sieci hurtowni Recheio. W latach 2005 – 2007 był Dyrektorem Operacyjnym i odpowiadał za region centralny. W 2007 roku został Dyrektorem Finansowym Polskiej spółki oraz wszedł do jej zarządu.