Minister finansów Paweł Szałamacha potrzebuje eksperta, który weźmie na siebie ciężar uszczelnienia systemu podatkowego. Misja spocznie prawdopodobnie na barkach Pawła Gruzy - pisze "Puls Biznesu".

Jak czytamy w dzienniku, walka z wyłudzeniami, reforma administracji podatkowej i poprawa ściągalności podatków to priorytety Ministerstwa Finansów. Obecnie w kierownictwie resortu nie ma jednak osoby, która specjalizowała by się w tej tematyce.

Informator "Pulsu Biznesu" z ministerstwa twierdzi, że minister Paweł Szałamacha od kilku tygodni prowadzi rozmowy z Pawłem Gruzą, który może zostać wiceministrem nadzorującym departamenty podatkowe. Główny zainteresowany odmówił komentarza w tej sprawie.

Obecnie podatkami zajmuje się inny wiceminister - Konrad Raczkowski, jednak jego specjalizacja to przede wszystkim zarządzanie gospodarcze, finanse publiczne i gospodarka nieformalna. Paweł Gruza ma znacznie bogatsze CV podatkowe. Pracował w firmach konsultingowych, specjalizuje się w m.in. w podatkach VAT, dochodowych i akcyzie. Gruza zajmuje się obsługą inwestycji zagranicznych w Polsce od strony prawnej i podatkowej. Przed wyborami doradzał też PiS jako ekspert gospodarczy.

Reklama

Więcej - w "Pulsie Biznesu"