Informacja o planach budowy nowej fabryki w Europie pojawiła się po tym, jak Tesla przejęła niemiecką spółkę Grohmann Engineering. >>> Czytaj więcej na ten temat

Pierwsza „gigafabryka” Tesli powstaje w USA w Nevadzie i ma być największym budynkiem tego typu na świecie. Docelowo ma produkować same baterie litowo-jonowe. Europejska fabryka z kolei oprócz produkcji baterii, ma również zajmować się wytwarzaniem samochodów elektrycznych.

Decyzja o lokalizacji drugiej „gigafabryki” jeszcze nie zapadła, ale jak wynika z informacji TSI, największe szanse na tę inwestycję mają Czechy. Obiekt miałby być zlokalizowany na północ od Pragi. Czeski rząd przyjąłby taką inwestycję z otwartymi ramionami, proponując dodatkowo szereg zachęt w formie np. zwolnień z podatku – twierdzą źródła TSI.

Wśród innych rozważanych lokalizacji znalazły się Węgry, Polska i Rumunia, które dysponują podobnymi warunkami i zaletami, jak Republika Czeska. Ogłoszenie decyzji o lokalizacji inwestycji Tesli zapowiedziano na przyszły rok.

>>> Czytaj też: „Nie dogonicie Elona Muska”. Za 10 lat Tesla będzie jedną z największych firm świata

>>> Polecamy: Tesla – największa rewolucja od czasów internetu. Oto sekret sukcesu firmy Elona Muska