"Realizacja w systemie 'projektuj i buduj' będzie podzielona na trzy etapy: wykonanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych, roboty budowlane i branżowe oraz przeprowadzenie końcowego audytu energetycznego ex post" - czytamy w komunikacie.

Erbud Operations specjalizuje się w robotach termomodernizacyjnych obiektów szpitalnych w systemie "projektuj i buduj" z zastosowaniem technologii odnawialnych źródeł energii - czyli przy udziale instalacji fotowoltaicznych, solarnych, pomp ciepła oraz układów kogeneracji lub trigeneracji. W ubiegłych latach spółka realizowała prace termomodernizacyjne w systemie "projektuj i buduj" dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz prace projektowe dla Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, przypomniano.

"Obecnie Erbud Operations realizuje prace termomodernizacyjne w systemie 'projektuj i buduj' w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie (szpital ma 17 kondygnacji, 65 799 m2 powierzchni użytkowej). Termomodernizacji podlega tam m.in. wymiana 20 130 m2 elewacji wraz z usunięciem i utylizacją okładzin azbestowych oraz wymiana 7 580 m2 stolarki okiennej" - czytamy także.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2019 r. miała 2,31 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)