"Miło nam poinformować o nowo nawiązanej współpracy z węgierskim studiem developerskim Full Screen Games. 'Bugvasion TD' to pierwszy tytuł wydawniczy zewnętrznego podmiotu, który znajdzie się w naszym portfolio gier dedykowanych na Nintendo Switch. Tym samym realizujemy strategię, która obok tworzenia własnych produkcji koncentruje się na formowaniu własnego działu wydawniczego. W ten sposób chcemy wzmacniać pozycję Play2Chill na konkurencyjnym rynku gier i pozyskiwać nowe źródła przychodów dla spółki" - powiedział prezes Play2Chilll Tomasz Róziecki, cytowany w komunikacie.

"Bugvasion TD" to gra z gatunku tower defense - strategicznych rozgrywek czasu rzeczywistego. Zadaniem gracza jest powstrzymywanie kolejnych fal przeciwników poprzez stawianie wież obronnych i utrudnień na drodze, po której się poruszają. Premiera tytułu w wersji na PC odbyła się w połowie lutego br., wskazano również.

Play2Chill jest obecnie w zaawansowanej fazie developmentu prologu "Motorcycle Mechanic Simulator 2021", którego premiera zaplanowana została w maju na platformie Steam. Tegoroczne plany producenta i wydawcy uwzględniają również prezentację materiałów gier takich, jak "Restoration Master" oraz "Aztec Empire".

"W marcu spółka zawarła umowę linii kredytowej z PlayWay SA, która stanowi zabezpieczenie zdolności produkcyjnych nad obecnym portfolio produktowym studia i może zostać aktywowana w dowolnym momencie. Środki, którymi dysponuje Play2Chill, pozwalają na niezakłócone prowadzenie prac" - podsumowano.

Play2Chill jest polską spółką, której podstawowa działalność obejmuje produkcję gier przeznaczonych zarówno na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne jak i konsole. Spółka ściśle współpracuje z grupą PlayWay, która jest jej największym udziałowcem. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w grudniu 2020 r.

(ISBnews)