"Zamierzamy dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect pod koniec II lub na początku III kw. br. Dokument Informacyjny jest procedowany i na obecnym etapie wymaga jedynie drobnej aktualizacji. Proces jest w toku, pracujemy bardzo intensywnie" - powiedział ISBtech Bieniek.

Studio pracuje jednocześnie nad wydaniem pełnej wersji "Prison Simulator".

Reklama

"Pełna wersja gry będzie dostępna jeszcze w tym roku. W pierwszej kolejności chcemy osiągnąć nasz jeden z kluczowych celów, jakim jest debiut na rynku NewConnect. Tuż po tym zamierzamy wydać pełną wersję gry 'Prison Simulator', jednak na ten moment nie ustaliliśmy konkretnej daty premiery. Budżet 'Prison Simulator' wynosi ponad 1 mln zł" - dodał prezes.

Według jego słów, dalsze plany wobec marki uwzględniają wersje konsolowe oraz wersje VR "Prison Simulator". Jednocześnie chce rozwijać autorski tytuł o dodatki DLC.

"Myślimy nawet o wersji kobiecego więzienia. W najbliższym czasie chcemy także powiększyć zespół i realizować kolejne gry z obecnych pre-produkcji" - zaznaczył Bieniek.

Ponadto firma realizuje pre-produkcje.

"Nasze pre-produkcje, nad którymi obecnie pracujemy, skupiają się na gatunku akcji, symulacji, świecie przestępczym. We wczesnej produkcji jest nasz drugi tytuł, czyli 'Security Guard', gdzie wcielamy się w agenta firmy ochroniarskiej. Tytuł jest już widoczny na Steam, a jego wishslista się buduje. Kolejna pre-produkcja, którą chcemy realizować to gra bardziej przygodowa pod tytułem 'Alaska Gold Fever'" - wymienił prezes.

Wcześniej producent i wydawca gier mobilnych i PC z Grupy PlayWay podał, że złożył dokument informacyjny do GPW i zakładał wówczas debiut na rynku alternatywnym NewConnect w I poł. 2021 r.

Baked Games to obecne na rynku od 2015 roku studio gamingowe z Czeladzi. Wchodzi w skład Grupy PlayWay.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews/ ISBtech)