"Czekamy na wyznaczenie przez GPW pierwszego dnia notowań akcji naszej spółki. Są duże szanse, że debiut na NewConnect nastąpi w czerwcu. Obecność na rynku publicznym z pewnością pozwoli nam na dotarcie do szerokiego grona nowych inwestorów oraz wzmocni wizerunek naszej spółki w oczach potencjalnych partnerów biznesowych" - powiedział prezes Michał Kaczmarek, cytowany w komunikacie.

Z przeprowadzonej w marcu br. publicznej oferty akcji, Live Motion Games pozyskała od inwestorów ponad 4 mln zł. Środki te studio przeznacza na produkcję i marketing nowych gier, w tym "Builders of China", "Supermarket Manager", "Builder Simulator" i "Chernobyl Liquidators".

Gra "Chernobyl Liquidators" to rozgrywka z gatunku survival-symulator, której akcja toczy się w czasach katastrofy w Czarnobylu. Gracz wcieli się w rolę członka specjalnego zespołu cywilów i wojskowych. Jego zadaniem będzie walka o życie poszkodowanych oraz próba powstrzymania śmiercionośnego promieniowania.

"To produkcja, z którą wiążemy duże nadzieje. Niedawno zakończyliśmy playtesty gry. Rozgrywka została bardzo dobrze oceniona przez ponad 85% odbiorców, co jest dla nas potwierdzeniem, że trafiliśmy w gusta graczy" - dodał Kaczmarek.

Flagowym projektem studia jest "Train Station Renovation", w którym głównym zadaniem gracza jest renowacja i odbudowa opuszczonych stacji kolejowych. W pierwszej dobie od premiery na Steam, w trybie early access, grę nabyło przeszło 20 tys. odbiorców. Obecnie studio pracuje nad DLC do projektu, pod nazwą "Train Station Renovation Germany". Sprzedaż gry wynosi obecnie ponad 65 000 kopii, podano także.

Spółka podała także, że w dniu debiutu do obrotu trafi łącznie 1 456 500 akcji zwykłych na okaziciela serii A, B i C o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Obecnie spółka pracuje nad około 20 grami, które są w różnym stopniu zaawansowania. Do końca 2021 roku LMG planuje wydać 5 nowych gier. Spółka powstała w 2017 roku. Jej wiodącym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych - PlayWay.

(ISBnews)