"Vixa Games rozważa przeprowadzenie emisji akcji, z której chce pozyskać od inwestorów kwotę do 3 mln zł. Środki te przeznaczy m.in. na realizację nowych gier indie premium, sfinalizowanie aktualnych projektów, tzn. 'The Crackpet Show', 'Horrorchero' i 'Caravan' oraz rozbudowę wewnętrznych zespołów studia" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie studio pracuje nad autorską produkcją "The Crackpet Show". Premiera pełnej wersji tytułu na PC, Nintendo Switch, Xbox oraz PlayStation planowana jest w 2022 r. W pierwszej połowie 2022 r. Vixa Games chce dołączyć do rynku NewConnect, podano również.

Spółka zapowiedziała także premierę gry "Love Colors" na PC i konsole Nintendo Switch. Za wydanie gry na japońską konsolę odpowiada spółka Qubic Games. Cenę projektu ustalono na 3,99 USD.

"Qubic Games, notowane na NewConnect studio z wieloletnim doświadczeniem, które tworzy gry oraz dystrybuuje tytuły na wybrane platformy, w tym głównie na Nintendo Switch, będzie odpowiedzialne za wydanie gry 'Love Colors'. W portfolio wydawniczym spółki jest m.in. 'Coloring Book', tytuł o wielomilionowym zasięgu na japońską konsolę, który gatunkiem nawiązuje do 'Love Colors'. Cieszymy się, że nasza produkcja zostanie wydana przez tak doświadczonego partnera. Liczymy, że wiedza studia przełoży się na wysoką jakość projektu i dotarcie do szerokiego grona odbiorców, zainteresowanych tego typu produkcjami" - powiedział prezes Juliusz Mićko, cytowany w komunikacie.

Od 17 września gra "Love Colors" będzie dostępna na Nintendo Switch w Europie i w Ameryce oraz globalnie na PC na platformie Steam.

"W momencie premier udostępnimy także dwa płatne dodatki (DLC). Cena na Nintendo Switch dla wersji podstawowej została ustalona na 3,99 USD, pojedynczy DLC - 2,49 USD lub 3,99 USD w przypadku zakupu dwóch dodatków jednocześnie. Ceny na komputerach osobistych będą zbliżone do tych z konsoli" - dodał Mićko.

Vixa Games to niezależny producent gier, specjalizujący się w casualowych produkcjach z segmentu indie premium. Studio działa od 2016 roku.

(ISBnews)