Akcje spółki będzie można nabyć za pośrednictwem nowej platformy crowdfundingowej StockAmbit, sprofilowanej na pozyskanie kapitału od inwestorów zainteresowanych spółkami technologicznymi. W drugiej połowie 2022 roku planuje złożenie wniosku o wejście na rynek NewConnect, podano w komunikacie.

"Środki pozyskane od inwestorów chcemy przeznaczyć na skalowanie naszego biznesu. W pierwszej kolejności będą to rynki starego kontynentu. Naszym celem jest znaleźć się w przeciągu 5 lat w globalnym top 3 światowych rozwiązań technologicznych wspierających pracę biurową" - powiedział prezes Jacek Ratajczak.

Zonifero opracowała innowacyjną platformę do zarządzania hybrydowym miejscem pracy. Aplikacja wspiera pracowników, pracodawców i deweloperów powierzchni biurowych w sprostaniu wymogom postpandemicznej rzeczywistości. Od początku działalności rozwiązanie wygenerowało przychód w wysokości prawie 4 mln zł, a z aplikacji codziennie korzysta ponad 20 tysięcy pracowników biurowych.

Produkt powstał w notowanej na NewConnect technologicznej Grupie TenderHut. W ubiegłym roku Zonifero stało się spółką akcyjną.

"Wśród klientów Zonifero znajdują się liderzy rynku nieruchomości komercyjnych (Echo investment, Cavatina S.A.), klienci z branży FMCG (Żabka, Avon) oraz wydawcy ogólnopolskich mediów (Wirtualna Polska), a także przedstawiciele sektora bankowego (Aion Bank). Spółka realizowała wdrożenia nie tylko w Polsce, ale również w Singapurze, we Francji, na Węgrzech w Czechach i Belgii" - czytamy dalej.

TenderHut to technologiczna grupa kapitałowa, skupiająca się na oferowaniu rozwiązań outsourcingowych. Flagowym produktem spółki jest aplikacja Zonifero, upraszczająca zarządzanie biurem. Ponadto spółka oferuje aplikacje i rozwiązania, z których korzystają firmy takie, jak Unilever oraz Mondelez International. Firma zatrudnia ponad 300 specjalistów. Jest notowana na NewConnect od kwietnia 2021 r.

(ISBnews)