"W wyniku emisji akcji zakończonej sukcesem pozyskaliśmy od inwestorów 0,7 mln zł, które planujemy przeznaczyć na realizację bieżących i nowych projektów oraz rozwój spółki. Teraz, po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału w KRS, naszym kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o rejestrację akcji w KDPW. Równocześnie pracujemy już nad przygotowaniem dokumentu informacyjnego, ponieważ chcielibyśmy, żeby jego złożenie odbyło się w jeszcze w tym roku. Do tej pory cały proces przebiega bardzo sprawnie i zgodnie z harmonogramem, dlatego rok 2022 jest jak najbardziej realny pod kątem debiutu Games Box na NewConnect" - powiedział prezes Tomasz Supeł, cytowany w komunikacie.

Reklama

Model biznesowy Games Box zakłada produkcję różnorodnych gier o niskich budżetach oraz przy utrzymaniu niskich kosztów działalności operacyjnej spółki. Spółka koncentruje się na preprodukcji gier, których pełne wersje będą powstawać w oparciu o zainteresowanie graczy. Równocześnie Games Box dywersyfikuje źródło przychodów poprzez portowanie gier na wszystkie dostępne platformy. W tym obszarze spółkę wspiera jej większościowy udziałowiec - Ultimate Games, podano.

"''Zależy nam na zbudowaniu silnego portfolio tytułów własnych, które nie zostały jeszcze zagospodarowane w Grupie Ultimate Games, czy też szerzej w Grupie Playway, nadal korzystając ze wsparcia jakie daje nam grupa. W swoim pipeline mamy zaplanowane i zarezerwowane kolejne tematy preprodukcyjne gier, które będziemy systematycznie publikować i w zależności od ich odbioru i oceny graczy, będziemy decydować o produkcji pełnych wersji tych gier" - dodał Supeł.

Obecnie w portfolio spółki znajdują się dwie gry w pełnej produkcji na komputery PC - taktyczny symulator "Riot Control Simulator" oraz gra akcji "Repo Man". Już teraz karty obu tytułów są aktywne i dostępne na Steam, gdzie w pierwszej kolejności odbędzie się ich dystrybucja. Premiera obu tytułów planowana jest w 2022 r.

W październiku na Steam zaprezentowany został trailer najnowszej gry - "Stinky Company Simulator", pokazującej karierę od pracownika po właściciela firmy sprzątającej zajmującej się śmieciami i ściekami. Premiera pełnej wersji "Stinky Company Simulator" planowana jest na przełomie 2022/2023 r. Wydawcą gry jest Games Box. Rolę developera pełni Glob Games Studio. Ponadto studio ma podpisaną umowę na pre-produkcję gry o roboczym tytule "Spy Simulator".

Games Box to producent i wydawca gier wideo na komputery stacjonarne i konsole, wywodzący się z grupy kapitałowej Ultimate Games SA. Spółka koncentruje się na preprodukcji gier, których pełne wersje będą powstawać w oparciu o zainteresowanie graczy.

(ISBnews)