We wrześniu ubiegłego roku spółka zakończyła prywatną emisję akcji serii B, w ramach której pozyskała od inwestorów ponad 2 mln zł. Środki są przeznaczane głównie na produkcję własnych tytułów PC, w szczególności gier z segmentu AA+.

Pierwszym z autorskich projektów ma być survival horror pod tytułem Dark Moonlight.

"Ten rok zaczyna się dla nas bardzo pozytywnie i aktualnie czekamy na zatwierdzenie dokumentu informacyjnego przez GPW, a w następnej kolejności - wyznaczenie daty debiutu na rynku publicznym. Kolejny rok z rzędu wypracowaliśmy zysk netto przekraczający milion złotych, co jest dobrym wynikiem. Na tym jednak nie poprzestajemy. Mamy bardzo ambitne plany na nadchodzące miesiące, część z tych projektów jest już w początkowej fazie realizacji. Wsparcie inwestorów z pewnością pozwoli nam na rozszerzenie portfolio i przede wszystkim nadanie wszystkim pracom tempa" - powiedział prezes Black Rose Projects Łukasz Bajno, cytowany w komunikacie.

Black Rose Projects jest obecne w branży gier komputerowych od 2018 roku. Specjalizuje się w portowaniu gier na platformy Nintendo, Xbox oraz PlayStation. Spółka obecnie rozwija także własne wydawnictwo gier PC z segmentu AA+.

(ISBnews)