Reklama

"Bardzo mnie cieszy, że już 1 czerwca oficjalnie osiągniemy kolejny kamień milowy. Od 2018 r. konsekwentnie się rozwijamy i realizujemy założone plany. Także w zakresie zysków, które już drugi rok z rzędu wyniosły ponad 1 mln zł. Stabilny zysk, zdobycie pozycji lidera w branży portingowej, późniejsze rozszerzenie działalności o gamedev oraz debiut NewConnect są składowymi dokładnie przemyślanej strategii. Przed nami kolejne wyzwania" - powiedział prezes Łukasz Bajno, cytowany w komunikacie.

Obecna wycena spółki to prawie 27 mln zł.

W sierpniu 2021 r. studio zakończyło prywatną emisję akcji serii B. W jej ramach pozyskało ponad 2 mln zł. Środki przeznaczone zostały na zabezpieczenie prac nad trwającymi produkcjami.

"Emisja pozwoliła na zwiększenie tempa prac związanych a naszymi grami. Zależało nam na tym, aby zabezpieczyć środki na ich stworzenie i utrzymać płynność i założenia harmonogramów. W tym momencie pokrywamy koszty z zysków własnych, jednak przed nami najbardziej wymagające etapy w obydwu projektach. Zaplanowaliśmy szeroki, międzynarodowy marketing. Dzięki działalności portingowej zyskaliśmy rozpoznawalność także za granicą, co może okazać się bardzo pomocne podczas promocji" - dodał Bajno.

Black Rose Projects jest obecne w branży gier komputerowych od 2018 roku. Specjalizuje się w portowaniu gier na platformy Nintendo, Xbox oraz PlayStation. Spółka obecnie rozwija także własne wydawnictwo gier PC z segmentu AA+.

(ISBnews)