"Fabryki marki VW w Niemczech wstrzymały produkcję" – potwierdził w środę późnym wieczorem agencji AFP rzecznik koncernu Christian Schiebold. "Nie wygląda to na atak (hakerski) z zewnątrz" - dodał. "Ciężko pracujemy, by rozwiązać problem" - zapewnił. Nie wiadomo jednak, kiedy produkcja zostanie wznowiona.

Oprócz Wolfsburga, największej fabryki grupy VW, problem dotyczy również zakładów w Emden, Zwickau, Osnabrueck i Dreźnie, a także zakładów produkujących komponenty w Kassel, Brunszwiku i Salzgitter. Przyczyna awarii nie została jeszcze zidentyfikowana. "Zakłócenia trwają od godziny 12.30 i są analizowane. Istnieją konsekwencje dla fabryk produkujących pojazdy" - powiedział agencji dpa przedstawiciel VW.

Jak podaje dziennik gospodarczy "Handelsblatt", zakłócenia dotyczą także fabryki marki Audi, a także zakładów grupy VW poza granicami Niemiec.Grupa VW to wiodący producent samochodów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Obok Volkswagena należą do niej takie marki jak Audi, Seat i Skoda.

Reklama