Zarząd Grupy Azoty poinformował we wtorek o rezygnacji Krzysztofa Kołodziejczyka z funkcji członka rady nadzorczej spółki z końcem dnia 13 lutego 2024 r. Krzysztof Kołodziejczyk w przesłanym oświadczeniu nie podał przyczyny swojej rezygnacji - zaznaczono.

Powołany 31 stycznia 2024 roku

31 stycznia br. zarząd spółki Grupa Azoty poinformował, że otrzymał oświadczenie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pełnomocnika Ministra Aktywów Państwowych, z dnia 31 stycznia 2024 roku, o powołaniu Krzysztofa Andrzeja Kołodziejczyka w skład rady nadzorczej spółki.

Reklama

W dołączonej notce biograficznej przekazano, że Kołodziejczyk uzyskał tytuł magistra ekonomii na Wydziale Transportu i Łączności Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunek Ekonomia.

Dodano, że był on m.in. członkiem zarządu i dyrektorem finansowym w Metrum Cryoflex, prezesem Sices Polska, członkiem zarządu Mostostal Siedlce, dyrektorem finansowym Polimex-Mostostal, członkiem komitetu zarządzającego S.C. Uzinele Sodice Govora – Ciech Chemical Group, skarbnikiem w Ciech. W latach 2006-2020 był członkiem i przewodniczącym rad nadzorczych spółek: Radpol, Soda Polska Ciech, PRINŻ-1 (Grupa Polimex-Mostostal) i innych.

W najbliższą środę br. odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Grupy Azoty, które ma m.in. dokonać zmian w składzie rady nadzorczej Grupy Azoty.

Grupa Azoty podaje, że jest jedną z "kluczowych" grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Grupa Azoty jest jedynym producentem melaminy w Polsce. Wytwarza również takie produkty jak poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

autor: Anna Bytniewska