Dziesięć giełdowych banków zarobiło w II kw. łącznie niemal 6,2 mld zł – wynika z podsumowania DGP. Zysk był o 90 proc. większy niż rok wcześniej. Wynik instytucji, których akcje są notowane na giełdzie, to równocześnie 90 proc. ogólnej kwoty zysku całego sektora bankowego. Był to trzeci z rzędu kwartał, w którym banki o statusie spółki publicznej zarobiły ponad 6 mld zł – choć w poprzednich dwóch wyniki były nieco lepsze.
Cały tekst przeczytasz w czwartkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej" i na eGDP.
Redaktor w DGP. Pisze głównie o finansach, chętniej o fuzjach i wynikach banków niż o oprocentowaniu depozytów i kredytów. Drugi ulubiony temat: makroekonomia. Zaczynał w czasie, gdy o stopach procentowych decydował w pojedynkę prezes NBP, czyli w poprzednim tysiącleciu. Pracując w „Dzienniku Gazecie Prawnej” od 2012 r., był twórcą rankingów banków i ubezpieczycieli "Gwiazdy Bankowości" i "Gwiazdy Ubezpieczeń". W tygodniku "Gazeta Bankowa" wymyślił ranking trafności prognoz makroeokonomicznych, który później przeniósł do Gazety Giełdy "Parkiet", gdzie konkurs wciąż ma się dobrze. W 2021 r. nagrodzony Grand Press Economy, w latach 2014 i 2021 laureat Nagrody Dziennikarskiej im. M. Krzaka przyznawanej przez Związek Banków Polskich.
