"Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do wszystkich menadżerów spełniających kryteria pozwalające na ubieganie się o najwyższe stanowiska zarządcze" - czytamy w komunikacie.

Jak informowano wcześniej, rada zdecydowała także o odwołaniu sześciu dotychczasowych wiceprezesów zarządu banku. Piotr Mazur, wiceprezes zarządu odpowiedzialny za obszar zarządzania ryzykiem pozostaje na dotychczasowym stanowisku. Do czasowego wykonywania czynności wiceprezesów zarządu banku, rada nadzorcza powołała trzech członków rady, podano.

Do czasowego wykonywania czynności wiceprezesa zarządu z jednoczesnym powierzeniem kierowania pracami zarządu, rada nadzorcza delegowała Szymona Miderę, a Maciej Cieślukowski oraz Marek Radzikowski zostali delegowani do czasowego wykonywania czynności wiceprezesów zarządu banku.

Decyzją rady nadzorczej z zajmowanych stanowisko zostali odwołani: Maciej Brzozowski, Marcin Eckert, Paweł Gruza, Wojciech Iwanicki, Andrzej Kopyrski i Artur Kurcweil. Piotr Mazur, dotychczasowy wiceprezes zarządu banku, kontynuuje zarządzanie obszarem ryzyka.

Reklama

"Celem obecnego zarządu jest stabilne i bezpieczne funkcjonowanie banku do czasu zakończenia konkursu i wyłonienia nowego zarządu PKO Banku Polskiego" - czytamy dalej w komunikacie.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW; wchodzi w skład indeksu WIG20. Aktywa razem banku wyniosły 431,45 mld zł na koniec 2022 r.

(ISBnews)