Specjalne oświadczenia do końca czerwca br. powinni złożyć klienci chcący korzystać z podwyższonych limitów zamrożenia cen, m.in. rolnicy, posiadacze Kart Dużej Rodziny oraz gospodarstwa domowe z osobami z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

„W Tauronie najwygodniejszą metodą złożenia oświadczenia jest internet. Klienci, którzy chcą skorzystać z rozwiązań Tarczy Solidarnościowej, nie muszą umawiać się na wizytę w punkcie obsługi klienta” – wyjaśnił w piątek rzecznik Taurona Łukasz Zimnoch.

W ostatnim czasie punkty obsługi klienta Taurona notują wzmożony napływ klientów chcących złożyć takie oświadczenia – stąd m.in. przypomnienie, że można to zrobić także zdalnie, przez internet. Wszystkie szczegóły są dostępne na stronach internetowych spółki.

Reklama

Oświadczenie dot. zwiększenia limitu na energię elektryczną można złożyć również poprzez rządową aplikację mObywatel. Wystarczy zalogować się do niej, kliknąć opcję (kafelek) „Złóż wniosek”, a następnie wybrać z listy wniosków i oświadczeń interesujący użytkownika wniosek. Aplikacja przeprowadzi każdego przez wszystkie etapy składania oświadczenia i automatycznie uzupełni niektóre dane osoby składającej dokument.

W ub. roku jedna trzecia klientów Taurona wybrała do załatwiania swoich spraw kanały online, ponad połowa - telefon, 9 proc. punkty obsługi klienta, a 5 proc. korespondencję pocztową.