Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka policji w Ciechanowie asp. Magda Zarembska, 32-letni mieszkaniec tego powiatu jeszcze pod koniec września znalazł na jednym z internetowych portali społecznościowych ofertę sprzedaży drewna opałowego w atrakcyjnej cenie - w rozmowie telefonicznej ze sprzedawcą mężczyzna ustalił szczegóły transakcji, wpłacił zaliczkę w wysokości 300 zł na wskazane konto bankowe i oczekiwał na przesyłkę.

"Niestety czas realizacji zamówienia minął, a mężczyzna nie otrzymał towaru. Gdy kontakt ze sprzedawcą się urwał, 32-latek uświadomił sobie, że został oszukany" - wyjaśniła asp. Zarembska. Jak dodała, w sprawie zostało wszczęte postępowanie.

Policja apeluje o rozwagę podczas internetowych zakupów: "rozsądek i niepodejmowanie pochopnych decyzji mogą ustrzec nas przed utratą pieniędzy". "Prosimy o ograniczone zaufanie podczas zamawiania opału. Super oferta i zaniżona cena to sygnały, które mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z oszustwem" - podkreślają funkcjonariusze.