Postępowanie restrukturyzacyjne

"Pierwszy krok, jakim było przekonanie Sądu restrukturyzacyjnego do obranej wizji restrukturyzacji, został zrealizowany z sukcesem. Oznacza to zarazem, że wniosek upadłościowy, który Spółka złożyła tylko z ostrożności, nie będzie dalej procedowany. Jednocześnie Sąd zezwolił Spółce na zachowanie zarządu własnego nad całym przedsiębiorstwem, co dodatkowo powinno ułatwić przebieg postępowania, tak aby toczyło się ono w sposób najmniej odczuwalny dla kontrahentów oraz Klientów Spółki" - czytamy w komunikacie.

Spółka NEONET podkreśla, że postępowanie restrukturyzacyjne nie jest postępowaniem upadłościowym, ani nawet jakąkolwiek jego odmianą. "Wręcz przeciwnie, podstawowym założeniem restrukturyzacji jest dalsze funkcjonowanie Spółki i dalsze prowadzenie działalności gospodarczej" - dodano.

Reklama

"Opracowana strategia restrukturyzacji ma poprawić sytuację przedsiębiorstwa, w tym spłacić dotychczasowych wierzycieli oraz zapewnić Spółce stabilizację na przyszłość. W ramach postępowania restrukturyzacyjnego nastąpi reorganizacja firmy ukierunkowana na rozwiązanie aktualnych trudności i umożliwienie dalszego rozwoju biznesowego w kolejnych kwartałach 2024 roku. Zarząd Spółki NEONET S.A. jest zdeterminowany do uzdrowienia przedsiębiorstwa i dalszego prowadzenia działalności" - napisano.

Co z zamówieniami i klientami firmy?

Firma zaznacza, że żaden Klient sieci NEONET nie odczuje trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Podjęte kroki nie mają wpływu na procesy sprzedażowe oraz prawa konsumentów.

"Zarówno sklepy stacjonarne jak i sklepy internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż, a wysyłki będą realizowane zgodnie z zamówieniami, Klienci będą mogli bez przeszkód korzystać m.in. z prawa do reklamacji czy zwrotu zakupionego towaru. Na dotychczasowych zasadach będziemy realizować obsługę sprzedażową i posprzedażową." - dodano.