"Pandemia nam uziemniła w ubiegłym roku wszystkie procesy akwizycyjne, a był to czas na to, aby przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo firmy i pracowników. Natomiast w tej chwili odmrażamy nasze procesy związane z akwizycjami. Przyglądamy się zarówno Polsce, jak i bliskiej zagranicy" - powiedział Świderski podczas wideokonferencji.

"Jeżeli chodzi o zagranicę, to interesuje nas tylko e-commerce, a w Polsce patrzymy zarówno na rynek e-commerce, jak i media. Jesteśmy zdeterminowani inwestować w nasze media. Uważamy, że nasza spółka mediowa, czyli Wirtualna Polska Media osiągająca bardzo dobre wyniki finansowe, potrzebuje inwestycji. Inwestycji w redakcję, w produkty, ale także inwestycji w formie nowych akwizycji" - dodał prezes.

Świderski nie chciał jednocześnie skomentować, czy spółka jest zainteresowana przejęciem wydawcy dzienników "Rzeczpospolita" i "Parkiet".

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

(ISBnews)