W ramówce nowego kanału znajdzie się do sześciu godzin dziennie programów nadawanych na żywo, uzupełnianych filmami dokumentalnymi, reportażami i innymi audycjami - przekazano w komunikacie. W wypadku najpilniejszych wiadomości emisja będzie przerywana, by skupić się na bieżących wydarzeniach.

Linia programowa stacji ma być analogiczna do tej prowadzonej przez "Bilda". Treść programów będzie się skupiać na polityce, sporcie, wiadomościach dotyczących celebrytów i innych tematach. Nowy kanał ma być dostępny za darmo za pośrednictwem telewizji kablowej, satelitarnej i internetu.

Reklama

Axel Springer jest już właścicielem telewizji Welt, jednej z głównych stacji informacyjnych w Niemczech. Kanał nazywał się poprzednio N24, ale w 2018 roku nadano mu nazwę innego dziennika koncernu - "Die Welt".

Obecny nakład papierowej edycji mającego tabloidowy charakter "Bilda" wynosi blisko 1,7 mln. W ostatnich latach nakład gazety mocno spada, by poradzić sobie z odpływem czytelników tradycyjnej wersji dziennika, Axel Springer zainwestował znaczne środki w technologie cyfrowe i multimedialne - zaznacza agencja AFP. Już teraz na internetowej stronie gazety przez kilka godzin dziennie nadawana jest audycja na żywo.