"Ponad 20 mln cyberpunkowców przemierzało ulice Night City - imprezując z Jackie i poznając Johnny'ego, jeżdżąc z Panam i nurkując z Judy, zadając się z Riverem i słuchając piosenek Kerry'ego" - napisano w informacji na profilu spółki na Twitterze.

"'Cyberpunk 2077': 20 mln kopii sprzedanych. Dziękujemy" - dodano w grafice dołączonej do wspisu.

Premiera gry "Cyberpunk 2077" odbyła się w grudniu 2020 roku.

W ub. tygodniu CD Projekt podał, że w grę "Cyberpunk 2077" grało w tym tygodniu każdego dnia 1 mln graczy, zarówno nowych, jak i powracających.

Reklama

Wcześniej vice president ds. relacji inwestorskich spółki Karolina Gnaś poinformowała ISBtech, że CD Projekt jest zadowolony z rosnącego zainteresowania "Cyberpunkiem 2077" na fali serialu w serwisie Netflix i dostaje sygnały, że po grę sięgają nie tylko nowi, ale również wiele graczy chętnie powraca do gry po dłuższym czasie.

CD Projekt wielokrotnie podkreślał, że jest nadal w pełni zaangażowany w dalszy rozwój franszyzy "Cyberpunk 2077", co uwzględnia nowe historie, nowy kontent, nie tylko gry. Najnowszym tytułem związanym ze światem "Cyberpunka" jest serial anime "Edgerunners" w serwisie Netflix. W 2023 r. ma pojawić się duży dodatek do gry "Cyberpunk 2077: Phantom Liberty".

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin" oraz superprodukcja "Cyberpunk 2077".

(ISBnews)