Wzrost majątków amerykańskich miliarderów szacowany jest na około 57 procent w porównaniu z danymi Forbesa z marca 2020 r., zebranymi przez amerykańską organizację Americans For Tax Fairness (ATF). Jak pokazuje wykres statista.com, czterech z sześciu najlepiej zarabiających to dyrektorzy generalni firm z Big Tech.

Na szczycie tego konkretnego przedziału znajdują się dyrektor generalny Amazon Jeff Bezos i Bill Gates z Microsoftu - z odpowiednio 165 miliardami i 130 miliardami dolarów. Współzałożyciele Google, Larry Page i Sergey Brin, zajmują piąte i szóste miejsce z odpowiednio 114 miliardami i 109 miliardami dolarów, podczas gdy szef międzynarodowego konglomeratu Berkshire-Hathaway, Warren Buffett, ma wartość netto 118 miliardów dolarów na dzień 10 marca 2022 roku.

Największy wzrost bogactwa zanotował Elon Musk, który w ciągu ostatnich 24 miesięcy zwiększył swój majątek netto o 851 procent z 24,6 miliarda do 234 miliardów. W tym samym czasie Jeff Bezos powiększył swój majątek o 46 proc., a Bill Gates 32 proc.

ikona lupy />
Miliarderzy / statista.com
Reklama