Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 0,09 proc. i wyniósł 31.458,40 pkt.

S&P 500 zwyżkował 0,47 proc. i wyniósł 3.934,83 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,50 proc., do 14.095,47 pkt.

Dow zyskał w tym tygodniu około 1 proc., a w lutym zanotował wzrost o 4,7 proc. S&P 500 i Nasdaq wzrosły odpowiednio o 0,8 proc. i 1,2 proc. od początku tygodnia, a w tym miesiącu wzrosły o 5,4 proc. i 7,1 proc.

„Rynki nadal oczekują znacznie lepszego 2021 r., biorąc pod uwagę postępy w dziedzinie ochrony zdrowia publicznego i gospodarce, co ma wpływ na wyceny. Zyski za czwarty kwartał znacznie przewyższają oczekiwania, a analitycy obecnie podwyższają swoje prognozy na 2021 r.” - powiedział Brad McMillan, dyrektor ds. inwestycji w Commonwealth Financial Network.

Ze spółek Moderna spadała 2,5 proc., a Pfizer rósł 0,5 proc. Prezydent USA Joe Biden powiedział, że rząd Stanów Zjednoczonych sfinalizował w czwartek kontrakty na zakup 200 milionów dodatkowych dawek szczepionki na koronawirusa. Mają one pochodzić od koncernów farmaceutycznych Pfizer i Moderna.

Akcje Disney rosły w pierwszej części dnia, ale na zamknięciu spadły o 1,7 proc. Zysk koncernu na akcję w czwartym kwartale wyniósł 32 centy wobec oczekiwanych 41 centów. Firma podała, że liczba płatnych subskrypcji serwisu streamingowego Disney+ wyniosła w IV kw. 95 mln.

Akcje kanadyjskiego Tilray szły w górę o 5 proc. W czwartek kurs spółki spadł o 50 proc. Analitycy podają, że uwaga inwestorów indywidualnych, którzy dokonują transakcji za pomocą darmowych brokerów internetowych i umawiają się na swoje działania za pośrednictwem internetowych grup dyskusyjnych na platformach Reddita i Facebooka, przenosi się powoli na spółki związane z rozwijającą się branżą konopną.

Prezydent USA Joe Biden spotka się w piątek z grupą burmistrzów i gubernatorów z obu partii, w ramach prób znalezienia dalszego poparcia dla pakietu fiskalnego o wartości 1,9 bln USD.

Biden planuje w tym miesiącu zwrócić się do Kongresu o znaczne inwestycje w infrastrukturę, ponieważ badania pokazują, że blisko połowa dróg w USA jest w złym lub przeciętnym stanie, a ponad jedna trzecia mostów w USA wymaga naprawy, wymiany lub znacznej renowacji.

Jako kandydat, Biden w lipcu 2020 roku przedstawił plan wydania 2 bln USD w ciągu czterech lat na inwestycje w infrastrukturę i czystą energię. Biden chce również postawić na inwestycje w pojazdy elektryczne i szybką kolej.

Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, w lutym wyniósł 76,2 pkt. - podano we wstępnym wyliczeniu. Oczekiwano 80,8 pkt. Miesiąc wcześniej wskaźnik wyniósł 79 pkt.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, na całym świecie potwierdzono łącznie 107,84 mln infekcji Covid-19. Liczba zgonów z tego powodu sięgała 2,370 mln.

W ciągu ostatniej doby zarejestrowano w Stanach Zjednoczonych 3 878 ofiar śmiertelnych Covid-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u 105.600 kolejnych osób. Uczelnia z Baltimore szacuje, że od wybuchu epidemii w Stanach Zjednoczonych odnotowano łącznie 27,4 mln przypadków zakażenia wirusem, a liczba ofiar śmiertelnych sięga 475,5 tys. (