Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,93 proc., do 34.548,53 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,82 proc., do 4.201,62 pkt.

Nasdaq Composite zyskał 0,37 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.632,84 pkt. Tym samym indeks przerwał serię czterech z rzędu spadkowych sesji.

Reklama

„W tym tygodniu nie widziałem nic, co mogłoby zmienić mój pogląd, że ostatecznie prognozy gospodarcze w perspektywie krótko- i średnioterminowej wyglądają dość pozytywnie, chociaż wydarzenia w Indiach mogą wykoleić wszelkie globalne ożywienie, zwłaszcza jeśli nowe warianty COVID-19 wydostaną się z Indii” - powiedział Michael Hewson, główny analityk rynku w CMC Markets.

„Firmy generują całkiem przyzwoite zyski, przyjmują ludzi do pracy. Głównym pytaniem jest, czy obecne odbicie jest trwałe w perspektywie krótko- i średnioterminowej, ale wygląda na to, że tak” – dodał.

Akcje Pfizera szły w dół o 3 proc., a Moderna zniżkowała o 4 proc. po tym, jak prezydent USA Joe Biden wyraził przychylność dla pomysłu dotyczącego zniesienia patentów na szczepionki na Covid-19.

„Ta decyzja może wyraźnie zmniejszyć potencjalne przychody, które firmy spodziewały się wygenerować ze sprzedaży licencji na szczepionki" - powiedział Neil Wilson, główny analityk rynkowy w Markets. com.

Uber spadł 6,5 proc. Przychody w pierwszym kwartale wyniosły 2,9 mld USD wobec oczekiwanych 3,26 mld USD.

Rocket Companies poszedł w dół o 16 proc. Prognozy na bieżący kwartał dotyczące zysku ze sprzedaży są znacznie poniżej poziomów z pierwszego kwartału.

Po lepszych od oczekiwań wynikach kwartalnych prawie 2 proc. rosły akcje PayPal.

Ponad 14 proc. zniżkował kurs akcji Etsy po ostrzeżeniu, że spółka może zanotować spadek przychodów.