Vela Poland planuje przeprowadzić emisję akcji w II kw. br., chce również zwiększyć dynamikę rozwoju oraz szybciej skalować biznes na nowych rynkach, podała spółka. Vela Poland wypracowała prawie 2 mln zł przychodów i ponad 450 tys. zł zysku netto w 2022 r., wyprzedzając prognozy przychodów o ponad 17%, w 2024 roku chce zadebiutować na NewConnect.

W 2022 r. wartość transakcji sprzedaży nieruchomości, w których pośredniczyła spółka, wyniosła kilkadziesiąt milionów złotych. Obecnie Vela Poland, wykorzystując bardzo dobrą koniunkturę, planuje dalej skalować swoją działalność między innymi dzięki środkom z kolejnej emisji, ale też przy wsparciu inwestorów instytucjonalnych i funduszy, podano.

"Ostatnie miesiące pokazały, że potrafimy realizować zamierzone cele. Dzięki środkom z poprzedniej emisji oraz wsparciu inwestorów indywidualnych zwiększyliśmy naszą dynamikę i skalę bardzo wyraźnie, o kilkadziesiąt procent r/r. Z młodego startupu z pomysłem staliśmy się rozpoznawalnym graczem na rynku. Widzimy aktualne trendy i chcemy wykorzystać ten bardzo dobry moment do dalszych spektakularnych wzrostów. Nie chcemy zamykać się na inwestorów branżowych czy instytucjonalnych. W II kwartale tego roku chcemy wyjść z szeroką ofertą akcji do rynku, prawdopodobnie przeprowadzimy emisję crowdfundingową. Widzimy też, jak ważną rolę w rozbudowie naszej firmy odgrywają inwestorzy indywidualni, którzy są ambasadorami i partnerami Vela Poland" - powiedział prezes Vela Poland Michał Ćwierzyk, cytowany w komunikacie.

Reklama

Spółka w 2022 r. przeprowadziła kampanię crowdinvestingową, w której pozyskała 415 tys. zł. Na rozwój spółek na rynkach zagranicznych pozyskała blisko 900 tys. zł. Grupa Vela Poland wprowadziła usługi dotychczas na 6 rynkach zagranicznych - Chorwacji, Portugalii, Rumunii, Niemiec, Belgii i Szwecji, przypomniano.

"Ostatnio prezentowaliśmy przed naszymi akcjonariuszami plan rozwoju na kolejne lata. Chcemy rozszerzyć usługi, dotrzeć do 20 krajów w Europie, a także wykorzystać trend na zakupy nieruchomości w Hiszpanii. Trzeba pamiętać, że w 2022 roku inwestorzy byli na początku sceptyczni, jeśli chodzi o decyzje zakupowe. W 2023 roku oczekujemy, że zdołamy przebić dotychczasowe wyniki. Pomóc nam może rozwój oferty o wynajem i obsługę potransakcyjną" - dodał Ćwierzyk.

Vela Poland jest właścicielem marki Tripinvest oraz serwisu tripinvest.pl. Spółka zapewnia polskim klientom kompleksową obsługę nieruchomości w Hiszpanii, Francji i Chorwacji, a niedługo również w Portugalii. Vela Poland umożliwia wsparcie w procesie kredytowania, potransakcyjnej obsługi inwestycji oraz program zamiany mieszkań na rynku polskim i zagranicznym.

(ISBnews)