"Biorąc pod uwagę treść wezwania, jak i fakt, że wzywający jest inwestorem branżowym, w opinii zarządu nie istnieją podstawy do stwierdzenia, że wezwanie będzie miało negatywny wpływ na zatrudnienie w spółce lub zmianę lokalizacji prowadzenia jej działalności [...] Zarząd ocenia pozytywnie deklarację wzywającego, że nabycie akcji w ramach wezwania jest elementem długoterminowej, strategicznej inwestycji wzywającego, a także deklarację współpracy grupy kapitałowej wzywającego oraz spółki w ramach jednej grupy kapitałowej. W opinii zarządu spółki, powyższe stwierdzenia wyrażają intencje wzywającego świadczące o jego woli korzystnego oddziaływania na działalność spółki w kierunku umożliwiającym jej optymalny rozwój i ekspansję, co jest niewątpliwie zbieżne z wizją prezentowaną w tym zakresie przez zarząd spółki. Biorąc powyższe pod uwagę zarząd pozytywnie ocenia wpływ wezwania na interes spółki" - czytamy w stanowisku.

7 lipca Entain Holdings (CEE) Limited ogłosiło wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji STS Holding po cenie 24,8 zł za jedną akcję.

Założona w 1997 roku, Grupa STS jest największą firmą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Bukmacher posiada licencję w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach. Portfolio usług grupy obejmuje zakłady sportowe, sporty wirtualne, kasyno internetowe (z wyłączeniem Polski), BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2021 r.; wchodzi w skład indeksu mWIG40.

(ISBnews)

Reklama