Lichthund planuje wejście na rynek NewConnect w I poł. 2024 roku, zapowiedział prezes spółki Rafał Zaremba.
Reklama

"W pierwszej połowie przyszłego roku planujemy wejście na NewConnect, przy tej okazji rozważmy pozyskanie kapitału na nasze kolejny gry" - powiedział Zaremba, cytowany w komunikacie

"Na dzisiaj mamy zapewnione finansowanie obu naszych gier. Z jednej strony jest to umowa z Team17, a z drugiej środki pozyskane od inwestorów, które przeznaczamy na rozwój zespołu oraz marketing 'Food Truck Empire'" - dodał.

Spółka przypomniała, że pozyskała 2 mln zł w emisji akcji serii C zamkniętej w lipcu br. Pozyskane środki będą głównie przeznaczone na rozwój gry "Food Truck Empire", której debiut planowany jest w pierwszej połowie 2024 roku.

"Nasza gra z gatunku tycoon management o budowie i zarządzaniu siecią food trucków jest na zaawansowanym etapie produkcji. Mamy bardzo dużo rozbudowanych mechanik rozgrywki i teraz pracujemy nad odpowiednim ich ułożeniem, aby zapewnić graczom jak najlepsze doświadczenie rozgrywki. Zakładamy, że w Q4 tego roku przyspieszymy działania marketingowe, a grę pokażemy na wydarzeniu Steam Next Fest w lutym 2024 roku. Na teraz zakładamy publikację gry samodzielnie w formule Early Access, ale nie wykluczmy również innych scenariuszy" - powiedział wiceprezes i dyrektor kreatywny Bartek Pieczonka.

Lichthund jest niezależnym studiem tworzącym gry komputerowe z Warszawy, założonym przez Rafała Zarembę i Bartka Pieczonkę. Studio powstało w 2015 roku.

(ISBnews)