Supreme Energy, spółka z branży OZE, rozważa pierwotną publiczną emisję akcji (IPO) oraz planuje debiut na warszawskiej giełdzie w 2024 r., podała spółka. Spółka planuje także ekspansję na rynek niemiecki, powołując spółkę Supreme Energy Deutschland.

"Na rodzimym rynku działamy zaledwie od dwóch lat, a już staliśmy się czołowym graczem w sektorze OZE, szybko osiągając rentowność i dynamiczny wzrost, zarówno w ilości zawieranych umów, jak i wynikach finansowych. Chcąc wykorzystać globalny potencjał branży OZE, już wkrótce zwiększymy nasz zasięg, dzięki ekspansji na rynek niemiecki. Jest to możliwe dzięki nowo powstającej spółce Supreme Energy Deutschland, jako część holdingu Supreme Global. Oficjalna sprzedaż usług ruszy w listopadzie, pracownicy są już zrekrutowani. Niemcy były dla nas naturalnym wyborem. Rynek ten jest zdecydowanie bardziej dojrzały niż polski i daje możliwość osiągnięcia wysokich marż. Do tego regulacje sprzyjają atrakcyjnym inwestycjom w OZE. Na tym nie koniec, w dalszych planach mamy ekspansję na pozostałe rynki ościenne. Pod uwagę bierzemy Czechy, a docelowo chcemy zająć strategiczne miejsce w TOP3 firm UE" - powiedział prezes Mateusz Wróbel, cytowany w komunikacie.

W I półroczu 2023 r. przychody netto ze sprzedaży spółki przekroczyły 15,4 mln zł, co dało 21% wzrostu r/r. Lipiec tego roku okazał się rekordowy, z 587 podpisanymi umowami sprzedażowymi o łącznej mocy 3 553,72 kWp, wskazano w materiale.

W ramach rozbudowy portfolio, Supreme Energy planuje zwiększyć skalę sprzedaży pomp ciepła, równolegle kontynuując sprzedaż magazynów energii. Na kolejnym etapie przystąpi do budowy farm fotowoltaicznych, zapowiedziano także.

Supreme Energy to spółka z sektora OZE, która specjalizuje się w sprzedaży systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła i magazynów energii. Spółka miała 30 mln zł przychodów w 2022 r. Firma jest powiązana kapitałowo z Supreme Global, założoną w marcu 2023 roku.

Reklama

(ISBnews)