Umowa to efekt porozumienia z października 2023 r. w sprawie integracji i realizacji programu pilotażowego, który potwierdził efektywność działania oprogramowania polskiej firmy z urządzeniami nowego partnera oraz możliwość osiągnięcia istotnych korzyści ze współpracy, podano.

"Zgodnie z umową, Bittium stanie się niewyłączonym dystrybutorem na globalnym rynku oprogramowania Medicalgorithmics do diagnozy chorób serca. Fiński partner będzie dystrybuował bazujące na sztucznej inteligencji (AI) rozwiązanie polskiego medtechu za pośrednictwem własnych kanałów sprzedaży. Oprogramowanie Medicalgorithmics, które może być integrowane z urządzeniami kardiologicznymi Bittium i jest dostępne w modelu chmurowym, będzie służyło do analizy i raportowania sesji diagnostycznych EKG w celu wykrywania arytmii serca. Rozliczenie współpracy będzie prowadzone w modelu 'revenue share', czyli będzie zależne od przychodów osiągniętych przez partnera z przeprowadzonych badań i analiz EKG przy wykorzystaniu systemu polskiej firmy" - czytamy w komunikacie.

Bittium prowadzi globalną sprzedaż na wszystkich kontynentach: w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Australii, Azji i Afryce. Ma własne portfolio urządzeń i rozwiązań technologicznych, w tym służących m.in. do zdalnego monitorowania pracy serca oraz rehabilitacji kardiologicznej.

"Przeprowadzona przed podpisaniem umowy integracja i walidacja naszego oprogramowania przez partnera wykazała zwiększoną wydajności procesu analizy sygnałów EKG, w szczególności w obszarze optymalizacji czasu pracy techników EKG i usprawnienia procesu generowania raportów. Stworzone przez nas rozwiązanie jest efektywne i łatwo skalowane, dzięki czemu idealnie wpasowuje się w potrzeby dużych dostawców usług diagnostycznych. Liczymy, że dzięki globalnemu portfolio klientów Bittium stanie się jednym z naszych najważniejszych partnerów biznesowych" - powiedział członek zarządu ds. operacji (COO) w Medicalgorithmics Jarosław Jerzakowski, cytowany w materiale.

Reklama

W ramach umowy Medicalgorithmics dostarczy kompleksową platformę technologiczną do diagnozy arytmii, wykorzystując autorskie algorytmy sztucznej inteligencji. System ten został już stosowany w 22 państwach, a uzyskane zgody regulacyjne umożliwiają jego wprowadzenie na ponad 50 rynków.

Rozpoczęcie wdrażania umowy zaledwie kilkanaście tygodni po podpisaniu wstępnego porozumienia świadczy o sprawnej realizacji przez polski medtech strategicznych celów, zwłaszcza w obszarze skutecznej integracji jego oprogramowania i ewaluacji korzyści z jego wykorzystania przez globalnego partnera, podkreślono.

"Nowa globalna umowa to istotny kamień milowy w kreowaniu wartości dla akcjonariuszy Medicalgorithmics. Udowadnia, że strategia spółki, opierająca się na rozwoju nowoczesnych technologii i współpracy z zewnętrznymi dostawcami sprzętu, pozwala na szybkie skalowanie biznesu, bez zwiększania przy tym kosztów w sposób liniowy. Pracujemy nad domknięciem kolejnych istotnych dla spółki projektów, takich jak współpraca z amerykańskim globalnym dostawcą sprzętu, którego akcje są notowane na NASDAQ, czy europejskim liderem w globalnych usługach diagnostyki serca" - podsumował członek zarządu ds. finansowych w Medicalgorithmics Maciej Gamrot.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)