Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najlepiej zarabiający piłkarze świata 2014

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
10. Fernando Torres, Chelsea - zarobił 21 mln dol. Pensja: 17 mln dol. Kontrakty reklamowe: 3 mln dol. Hiszpański napastnik, pomimo kiepskiej formy na boisku, nadal zarabia przeciętnie w Chelsea 200 tys. dol. tygodniowo. W zeszłym roku zmienił też sponsora od butów z Nike na Adidasa - Torres stał się twarzą kampanii oficjalnego sponsora Mistrzostw Świata w 2014 roku. Piłkarz ma też między innymi kontrakt reklamowy z Pepsi.
10. Fernando Torres, Chelsea - zarobił 21 mln dol. Pensja: 17 mln dol. Kontrakty reklamowe: 3 mln dol. Hiszpański napastnik, pomimo kiepskiej formy na boisku, nadal zarabia przeciętnie w Chelsea 200 tys. dol. tygodniowo. W zeszłym roku zmienił też sponsora od butów z Nike na Adidasa - Torres stał się twarzą kampanii oficjalnego sponsora Mistrzostw Świata w 2014 roku. Piłkarz ma też między innymi kontrakt reklamowy z Pepsi. / Newspix / Marc Atkins
Magazyn "Forbes" opublikował ranking najlepiej zarabiających piłkarzy świata. Poprzednie zestawienie magazynu - listę najcenniejszych klubów piłkarskich 2014 - zdominowały drużyny hiszpańskie i angielskie, i także w tym rankingu prym wiodą Latynosi. W sumie ich majątek jest razem warty . Z kolei - jak zauważa "Forbes" - przez wiele lat listę najlepiej zarabiających piłkarzy świata otwierał David Beckham, zarabiający miliony nie tylko na boisku, ale także poza nim. Anglik do perfekcji opanował sztukę wykorzystania swojego wizerunku, zarabiając miliony na umowach ze sponsorami. Tegoroczny ranking wygrał jeden z latynoskich piłkarzy, który nie dorównuje jeszcze mistrzowi autopromocji Beckhamowi, ale szybko idzie w jego ślady. Zobacz, o kogo chodzi i poznaj innych zawodników z pierwszej dziesiątki zestawienia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
    Reklama

    Zobacz więcej