Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kiedy szef popełnia błędy. 10 najczęstszych przyczyn porażek liderów

12 lipca 2015, 14:10
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Firmy mają ściśle zhierarchizowaną strukturę, a liderzy znajdują się na jej szczycie. W związku z tym, oczekuje się od nich, że posiadają kompletną wiedzę, która pozwala na samodzielne podejmowanie bezbłędnych decyzji. W rzeczywistości zarówno wiedza jak i kompetencje są rozłożone pomiędzy poszczególnych członków zespołu. Sztuka bycia liderem polega na tym, by dostrzec te umiejętności u swoich podwładnych i umiejętnie je wykorzystać dla dobra całej organizacji. Uleganie presji bycia nieomylnym prowadzi do ignorowania zdania innych.
Firmy mają ściśle zhierarchizowaną strukturę, a liderzy znajdują się na jej szczycie. W związku z tym, oczekuje się od nich, że posiadają kompletną wiedzę, która pozwala na samodzielne podejmowanie bezbłędnych decyzji. W rzeczywistości zarówno wiedza jak i kompetencje są rozłożone pomiędzy poszczególnych członków zespołu. Sztuka bycia liderem polega na tym, by dostrzec te umiejętności u swoich podwładnych i umiejętnie je wykorzystać dla dobra całej organizacji. Uleganie presji bycia nieomylnym prowadzi do ignorowania zdania innych. / ShutterStock
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • misko
  2015-07-13 12:37:51
  Trzy podstawowe błędy polskich szefów:

  - dogłębne lizanie dupy swoim szefom i sranie na podwładnych.
  - stanowisko nadane dzięki "plecom", tudzież dupie
  - podejście "byłem taki dobry, a oni robią źle, trzeba bata", czyli w realu "jestem niekompetentny, jestem do dupy w relacjach z ludźmi, dlatego całą swoją frustrację wywalę na podwładnych i nazwę to dyscypliną".
  0
Reklama

Zobacz więcej