Szef MON wziął udział w Siedlcach w pikniku "Nowoczesne wojsko. Bezpieczna Ojczyzna".

Błaszczak przypomniał, że w Siedlcach jest dowództwo 18 Dywizji Zmechanizowanej tzw. żelaznej dywizji. Zapowiedział, że zostanie ona wyposażona w nowoczesny sprzęt. „W przyszłym roku trafią wyrzutnie Chunmoo – HIMARS z Korei Południowej. Jest to artyleria rakietowa niezwykle skuteczna, jeżeli chodzi o pole walki" – powiedział.

Dodał, że do Siedlec trafią także koreańskie armato-haubice K9. "To artyleria stanowi bardzo ważny element sił zbrojnych, czego dowodzi sytuacja na Ukrainie" - wyjaśnił.

Reklama

Zapowiedział także, że 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim otrzyma w przyszłym roku nowoczesne śmigłowce AW 149. Do 18 Dywizji Zmechanizowanej w Ciechanowie trafią amerykańskie czołgi Abrams, a 9 Brygada Kawalerii Pancernej w Braniewie zostanie wyposażona w koreańskie czołgi K2 "czarna pantera".

"Dynamicznie rozwijamy wojsko polskie. Opozycja, ci z PO, PSL, SLD, mówią, że kupujemy za dużo, że to megalomania, a to jest realizm. Potrzebujemy silnego Wojska Polskiego, a nie wojska, które trzyma się na trytytkach (plastikowa opaska zaciskowa – PAP) , a tak było za czasów koalicji PO-PSL” - oznajmił.

Autor: Jakub Borowski