W tym tygodniu w centrum znajdzie się publikacja danych o inflacji w strefie euro w lutym, uważają ekonomiści Banku Ochrony Środowiska (BOŚ).

"Biorąc pod uwagę zależność kolejnych decyzji banków centralnych od napływających danych, w tym tygodniu w centrum uwagi będą publikacje wstępnego szacunku inflacji w strefie euro za luty, indeksów koniunktury ISM w USA, a także indeksów PMI koniunktury w Chinach (wpływ zniesienia restrykcji covidowych na nastroje przedsiębiorstw)" - czytamy w raporcie tygodniowym banku.

Ponadto dla perspektyw polityki pieniężnej ważna będzie planowana na ten tydzień seria wystąpień przedstawicieli Fed i Europejskiego Banku Centralnego (EBC), podano także.

"W Polsce zaplanowana jest publikacja pełnej struktury PKB za IV kw., ale wobec wcześniejszych publikacji PKB za cały 2022 r. i flasha za IV kw. trudno oczekiwać po tych danych nowych informacji nt. polskiej gospodarki" - czytamy dalej.

Na środę zaplanowana jest publikacja indeksu PMI dla przemysłu w Polsce; BOŚ spodziewa się spadku wskaźnika do 46,5 pkt w lutym z 47,5 pkt w poprzednim miesiącu.

Reklama

(ISBnews)