"PB" zaznacza, że szansa na kolejny projekt w Polsce to efekt trwającego od roku wyścigu związanego ze zmianą technologiczną w grzejnictwie, które z pieców gazowych przestawia się na pompy ciepła.

"Fujitsu szuka miejsca pod fabrykę i niedługo będzie ogłaszać inwestycję" - mówi cytowany w gazecie minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Inny rozmówca "PB" zaangażowany w projekt zaznacza, że proces jest na wczesnym etapie. "Oprócz Polski wchodzi w grę także Słowacja, a w Polsce okolice Łodzi, województwo pomorskie i śląskie" - mówi inne źródło gazety.

Biuro prasowe Fujitsu nie potwierdza tych informacji. "Obawiam się, że nie mamy w tym momencie żadnych informacji. Opublikujemy komunikat prasowy, jeśli coś się w tej kwestii zmieni" - przekazuje "PB" Emiko Yoshioka z biura prasowego Fujitsu General.

Reklama

Gazeta zastrzega, że nie ma informacji o wartości inwestycji ani liczbie miejsc pracy. Wyjaśnia jednak, że budowa fabryki pomp ciepła kosztuje ok. 1 mld zł, a pracę znajduje w niej zwykle ponad tysiąc osób.(PAP)