Raś pytany w czwartek w programie "Za czy przeciw?" w TVP Info o umowę koalicyjną odparł, że w czwartek ma się odbyć ostatnie spotkanie liderów w tej sprawie. "Jutro będzie zaprezentowana i podpisana umowa programowa, będzie przedstawiony pomysł na rząd" - podkreślił polityk.

Raś potwierdził, że wicepremierem ma zostać lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który - jak mówił - otrzymać ma też "bardzo ważny resort z punktu widzenia bezpieczeństwa kraju". Dopytywany, czy mowa tu o ministerstwie obrony narodowej, poseł klubu PSL odparł, że "określą to liderzy na piątkowej konferencji prasowej".

Raś przyznał również, że PSL przypadnie ministerstwo rolnictwa "i coś jeszcze".

W wyborach do Sejmu, które odbyły się 15 października, KO zdobyła 157 mandatów, Trzecia Droga(65), a Nowa Lewica (26), co daje im większość 248 posłów. Liderzy tworzących te komitety wyborcze ugrupowań zapowiedzieli podpisanie umowy koalicyjnej w celu stworzenia rządu, na którego czele miałby stanąć szef PO Donald Tusk.

Reklama

Od kilku tygodni trwają prace nad umową koalicyjną, w których uczestniczą przedstawiciele wszystkich ugrupowań, które mają stworzyć większość w Sejmie nowej kadencji. Według ostatnich zapowiedzi ma zostać ona parafowana w piątek.

Autor: Edyta Roś