Jacek Sasin został zapytany w Sejmie o zapowiedź lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska o powołaniu w przyszły wtorek komisji śledczej ds. tzw. wyborów kopertowych.

"Nie mam nic do ukrycia, proszę bardzo. Niech taka komisja będzie" - odpowiedział minister. "Ta sprawa była wielokrotnie wyjaśniana. Również Najwyższa Izba Kontroli sporządziła raport w tej sprawie" - dodał.

"Jeśli jest jakaś potrzeba po stronie opozycji, aby się dalej tą sprawą zająć, proszę bardzo. Nie mam nic do ukrycia. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania" - zadeklarował Sasin.

"Wszelkie działania - zarówno moje, jak i innych organów władzy w tej sprawie, ale również zaangażowanych podmiotów spółek Skarbu Państwa, odbywały się zgodnie z obowiązującym prawem, ale przede wszystkim w interesie konstytucyjnym. Bo przecież chodziło o to, żeby przeprowadzić wybory w konstytucyjnych terminach w sytuacji, która była bezprecedensowa, a mianowicie w sytuacji pandemii koronawirusa, czyli czegoś, co w najnowszej historii Polski nie miało miejsca" - dodał szef MAP.

Reklama
Autor: Grzegorz Bruszewski