"Szef MSWiA Marcin Kierwiński powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Głównego Policji insp. Markowi Boroniowi" - napisało w piątek na platformie X (dawniej Twitter) MSWiA.

Jak wynika ze strony internetowej KGP insp. Marek Boroń był do tej pory zastępcą dyrektora Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych KGP właściwym do spraw systemów informatycznych i obsługi informacyjnej.

Reklama

Boroń zastąpił na stanowisku szefa KGP nadinsp. Dariusza Augustyniaka, który pełnił obowiązki odwołanego 7 grudnia gen. insp. Jarosława Szymczyka, który zrezygnował ze stanowiska. Funkcję pełnił od 2016 r.

Wcześniej o planach podpisania postanowienia o powierzeniu obowiązków Komendanta Głównego Policji nowej osobie poinformował w Radiu Zet szef MSWiA Marcin Kierwiński. Dodał, że "będzie to doświadczony policjant, osoba która gwarantuje nową jakość w polskiej policji". "Aczkolwiek chcę też bardzo jasno powiedzieć, że osoba która dziś kieruje polską policją, przez ten tydzień naszej współpracy robiła to w sposób bardzo dobry" - podkreślił minister.

autor: Marcin Chomiuk