Biejat podkreśliła, że walczy o jak najlepszy wynik i "wiele wskazuje na to, że jest szansa na drugą turę" wyborów.

Zdaniem kandydatki Lewicy obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mógłby być bardziej zainteresowany sprawami miasta. "Wielu Warszawiaków ma takie poczucie, i ja wśród nich jestem, że prezydent mało się interesował Warszawą jako całością. Oczywiście wiele rzeczy się w Warszawie działo, jest otwarta nowa kładka rowerowa, mamy tramwaj na Wilanów, ale wiele rzeczy leży odłogiem" - oceniła.

Dodała, że nie ma np. inwestycji w tramwaje na Białołękę, na Gocław, brakuje też zielonych terenów. "To jest też kwestia mieszkań, którą bardzo podnoszę w tej kampanii" - wskazała Biejat.

Podkreśliła, że Warszawa jest miastem bardzo drogim, jeśli chodzi o nieruchomości, dlatego zaniedbaniem jest brak inwestycji w mieszkania na wynajem.

Reklama

"My chcemy budować mieszkania na wynajem, to byłby duży program, program ambitny, kosztujący rocznie ponad 1,5 mld złotych, ale z tego tylko 350 mln wykładałaby sama Warszawa, dzięki programom rządowym" - powiedziała Biejat.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia w godzinach od 7 do 21. Tam, gdzie będzie to konieczne, druga tura głosowania odbędzie się 21 kwietnia.

O urząd prezydenta Warszawy ubiegają się Rafał Trzaskowski (kandydat Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej), Tobiasz Bocheński (kandydat Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość), Magdalena Biejat (kandydatka Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewicy i Ruchów Miejskich), Przemysław Wipler (kandydat Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców), Janusz Korwin–Mikke (kandydat Komitetu Wyborczego Bezpartyjni) i Romuald Starosielec (kandydat Komitetu Wyborczego Ruch Naprawy Polski).

autorka: Karolina Kropiwiec