Szef komisji Michał Szczerba przekazał, że Mariusz Kamiński otrzyma kolejne wezwanie przed komisję na poniedziałek, 22 kwietnia.

Gdzie obejrzeć transmisję?

Transmisję z prac komisji śledczej ds. afery wizowej można oglądać na stronach Sejmu oraz na kanale Sejmu na platformie YouTube.

Reklama

Przesłuchanie Mariusza Kamińskiego

Przesłuchanie Mariusza Kamińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji w latach 2019-2023 oraz koordynatora służb specjalnych w latach 2015-2023 zaplanowano w czwartek, na godz. 10. Kamiński poinformował, że na ten sam dzień wraz z Maciejem Wąsikiem otrzymali wezwanie do prokuratury, gdzie mają usłyszeć zarzut nielegalnego udziału w głosowaniach w Sejmie. Polityk PiS dodał, że otrzymał wezwanie do prokuratury na godz. 10.

Szef komisji śledczej ds. afery wizowej powiedział PAP, że 6 lutego komisja ta zdecydowała o tym, że Mariusz Kamiński będzie jej świadkiem. "Zawiadomienie w przyjętej formule zostało wysłane do niego; ma on pełną wiedzę o tym, kiedy, gdzie i o której godzinie się odbędzie (posiedzenie) i musi podjąć decyzję" - powiedział PAP Szczerba.

Jak dodał, brak stawiennictwa będzie wywoływało różne skutki, które przewiduje ustawa o komisji śledczej. "Komisja się zbierze. Nie pozwolę na żadną obstrukcję jej działań" - zaznaczył.