Forsal logo

Komisja ds. Pegasusa wyznaczyła termin przesłuchania Zbigniewa Ziobro. Czy polityk stawi się na wezwanie?

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
12 czerwca 2024, 11:13
Zbigniew Ziobro podczas konferencji zorganizowanej przed domem, w którym ABW dokonywało przeszukania
Zbigniew Ziobro ma stawić się przed komisją śledczą ds. Pegasusa 01 lipca/Media
Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości, stanie przed komisją w sprawie zakupu systemu Pegasus. Decyzję o jego wezwaniu na 1 lipca ogłosiła poseł Sroka na środowej konferencji prasowej. 

„Kończymy wątek związany z zakupem systemu Pegasus, dlatego też podjęliśmy decyzję o wezwaniu przed komisję na dzień 1 lipca Zbigniewa Ziobry” – poinformowała Sroka na środowej konferencji prasowej.

Dotychczas komisja przesłuchała m.in.: byłego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, byłego wiceszefa MS Michała Wosia, byłego dyrektora Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości Mikołaja Pawlaka oraz innych pracowników resortu sprawiedliwości. ko

dsk/ sdd/

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Roma Bojanowicz
oprac. Roma Bojanowicz
Od ponad 3 lat pracuje jako redaktor portalu forsal.pl. Wcześniej związana z biznesAler.pl, polUkr.net oraz Obserwatorem Finansowym. Zajmuje się od niemal dekady kwestiami polityki międzynarodowej oraz rynkiem paliw, energetyką i ekonomią.

 
Zobacz wszystkie artykuły tego autoraChętnym wojsko daje 6000 złotych za miesiąc szkolenia. Armia nie tylko uczy, ale i płaci »
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj