Rekordowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Fundacja WOŚP, założona przez Jerzego Owsiaka, ma na swoim koncie liczne sukcesy, w tym zeszłoroczną rekordową zbiórkę, podczas której zebrano ponad 243 miliony złotych na walkę z sepsą. W 2024 roku uwaga skupia się na powikłaniach płucnych związanych z pandemią COVID-19. Działania Fundacji nie ograniczają się tylko do dnia głównego finału. Akcje zbiórkowe rozpoczęły się już na początku grudnia, obejmując różne inicjatywy internetowe i wydarzenia zamknięte, mające na celu zebranie jak największej sumy środków.

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Finału w tym roku, odbędzie się na błoniach stadionu PGE Narodowego w Warszawie, skąd odbędzie się transmisja na żywo. Ważnym punktem wydarzenia będzie happening "Światełko do Nieba", który o godzinie 20:00 zjednoczy uczestników akcji w Polsce i na całym świecie. W tym momencie wszyscy wspierający WOŚP wyślą swoje światełko w kierunku nieba, symbolizujące solidarność i nadzieję - może to być zapalona świeczka, czy latarka.

Reklama

Poza tym ponad 120 tysięcy wolontariuszy w Polsce i za granicą będzie zbierać środki na sprzęty i urządzenia medyczne, pozwalające na leczenie dróg oddechowych. Wsparcie dla WOŚP można okazywać na wiele sposobów - od tradycyjnych datków do puszek, przez SMS-owe donacje, aż po uczestnictwo w aukcjach. Pośród nich można znaleźć unikatowe przedmioty, spotkania ze sławnymi osobami, a także inne niezwykłe doświadczenia.

Jak wpłacić pieniądze na WOŚP?

Osoby, które chcą przekazać swój datek poprzez SMS, mogą wysłać wiadomość o treści "SERCE" na numer 75 565. Numer ten będzie aktywny do 14 lutego 2024, a koszt wysłania jednej wiadomości SMS wynosi 5 zł netto, czyli 6,15 zł z VAT. Dla tych, preferujących płatności online, istnieje możliwość dokonania wpłaty na oficjalnej stronie internetowej WOŚP lub bezpośrednio do e-Skarbonek.