12 sierpnia zakończyły się na UW zapisy na studia I stopnia i jednolite magisterskie. Wśród najpopularniejszych w tym roku kierunków znajdują się m.in. ekonomia, zarządzanie oraz psychologia - podsumowano w komunikacie na stronie uczelni.

Wyliczono, że na studia na UW zapisało się do tej pory ponad 27 tys. kandydatów, którzy dokonali łącznie blisko 45 tys. rejestracji (jedna osoba może złożyć aplikację na wiele kierunków).

Wśród najchętniej wybieranych kierunków znajdują się: ekonomia; finanse i rachunkowość; informatyka i ekonometria – na nie chce dostać się 3,3 tys. zarejestrowanych osób (na studia I stopnia kandydaci przyjmowani są łącznie na te trzy kierunki, po pierwszym roku następuje wybór konkretnego kierunku). Z kolei zarządzanie chce na UW studiować 2,5 tys. kandydatów. Na kierunku psychologia zarejestrowano 2,4 tys. chętnych, kierunek zarządzanie finansami i rachunkowość wybrało 1,9 tys. kandydatów, a prawo – 1,9 tys. osób.

Jeśli brać pod uwagę liczbę chętnych przypadających na jedno miejsce, to najtrudniej będzie się dostać na kierunki: orientalistyka – koreanistyka (24 osoby na miejsce), orientalistyka – japonistyka (23), energetyka i chemia jądrowa (12), psychologia (12) oraz filologia angielska (12).

UW przypomina, że wciąż istnieje także możliwość zarejestrowania się na niektóre niestacjonarne kierunki I stopnia i jednolite magisterskie oraz studia II stopnia.

W ofercie Uniwersytetu Warszawskiego znajduje się ponad 100 kierunków studiów I stopnia i jednolitych magisterskich, z których część prowadzona jest w języku angielskim. Rekrutacja 2020/2021 na te studia trwała na UW od 13 lipca do 12 sierpnia. Jej wyniki zostaną ogłoszone 24 sierpnia.

Polecamy: MK rozszerzy mechanizmy rynkowe na kolejne podmioty działające w sektorze energii