Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym i arkusze CKE

Na napisanie matury z matematyki na poziomie rozszerzonym przewidziano maksymalnie 180 minut. Dokładnie tyle samo czasu będą mieli uczniowie piszący maturę w formule 2023, jak i 2015.

O tym, jak będą wyglądały arkusze egzaminacyjne z matematyki, przekonamy się już około 14.00, gdy CKE opublikuje je na swoich stronach internetowych. Zaraz potem będziecie mogli znaleźć je także w naszym serwisie.

Reklama

Matematyka na poziomie podstawowym: Przypominamy arkusze CKE i odpowiedzi

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym to nie pierwszy raz, gdy absolwenci spotykają się z królową nauk. Maturę z matematyki – tyle że na poziomie podstawowym – wszyscy maturzyści pisali już 8 maja. Także z tego egzaminu publikowaliśmy u nas arkusze CKE i proponowane odpowiedzi do zdań.

TUTAJ ZNAJDZIESZ ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM: FORMUŁA 2023

TUTAJ ZNAJDZIESZ ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI NA POZIOMIE PODSTAWOWYM: FORMUŁA 2015

Arkusze możesz pobrać też w formie pdf:

Matura 2023 - matematyka - poziom podstawowy - arkusze - formuła 2023
pobierz plik
Matura 2023 - matematyka - poziom podstawowy - arkusze - formuła 2015
pobierz plik

Matura 2023: Matematyka wśród przedmiotów dodatkowych

Aby zdać maturę 2023, każdy absolwent musi zaliczyć trzy egzaminy pisemne na poziomie podstawowym (między innymi matematykę) oraz dwa egzaminy ustne.

Obowiązkowy jest także jeden egzamin z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Matematyka była wśród przedmiotów, które można było wybrać.

Matematyka na poziomie rozszerzonym na maturze 2023

Wśród tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących (czyli piszących formułę 2023) matematyka była na drugim miejscu wśród najczęściej wybieranych przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Chce ją zdawać 49,3 tys. osób. Matematykę wyprzedził jedynie język angielski (około 121 tys.).

Natomiast wśród absolwentów 4-letnich techników (zdających w formule 2015) matematyka była trzecim najpopularniejszym przedmiotem dodatkowym. Chce ją zdawać ponad 27 tys. osób. Więcej osób wybrało tylko język angielski i geografię.

Łącznie maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym zdaje około 77 tys. osób.

Matura 2023: Dziś jeszcze język francuski

Matematyka na poziomie rozszerzonym to nie jedyny egzamin w dzisiejszym harmonogramie matur. O godz. 14.00 zdający zmierzą się także z językiem francuskim na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym.