Firma ogłosiła, że jest szczególnie zaniepokojona wymogami dotyczącymi interoperacyjności systemów, co powinno pozwolić na wymianę informacji między różnymi platformami i komunikatorami. Apple obawia się bowiem, że stworzy to zagrożenie dla bezpieczeństwa danych.

Pod koniec czerwca firma przedstawiła swoją nową platformę Apple Intelligence, która dzięki wykorzystaniu generatywnej AI ma zoptymalizować korzystanie z urządzeń Apple'a, tworzyć treści tekstowe, obrazowe i dźwiękowe za pomocą zwykłego polecenia głosowego, oferuje też inne funkcje i udogodnienia, między innymi dzięki możliwości korzystania z odległych serwerów.

Jak wyjaśnia AFP, firma stara się dogonić swoich konkurentów, którzy kilka miesięcy wcześniej zaoferowali użytkownikom urządzenia zintegrowane z generatywną AI.

Unijna ustawa o rynkach cyfrowych (DMA)

Reklama

Unijna ustawa o rynkach cyfrowych (DMA) ma zmusić duże platformy internetowe mające dominującą pozycję na rynku do otworzenia się na produkty konkurencji i, w przypadku Apple, np. zainstalowania ich aplikacji w Apple Store.

"Obawiamy się, że wymogi DMA w kwestii interoperacyjności zagrożą integralności naszych produktów w sposób stanowiący zagrożenie dla bezpieczeństwa oraz ochrony danych" - oznajmiła rzeczniczka koncernu.

"W związku z tym uważamy, że nie będziemy w stanie oddać w tym roku do dyspozycji użytkowników w UE trzech funkcjonalności" w tym Apple Intelligence - dodała.(PAP)