Mieszkanie, którego właścicielem stała się Ikea, znajduje się w dzielnicy Shinjuku w Tokio. Stolica Japonii należy do grupy najbardziej zaludnionych miast na świecie, które napędzają trend związany z mikromieszkaniami - przypominają zagraniczne media.

Jaki będzie koszt najmu lokalu o powierzchni 10 m2? Jak informuje CNN Business, miesięczna cena to tylko 99 jenów (czyli około 0,87 USD).

Reklama

Firma opublikowała w tym tygodniu informacje ws. mieszkania w stolicy Japonii. Z opisu wynika, że lokal jest w pełni wyposażony w meble i akcesoria Ikea.

Ikea przyznaje, że metraż lokalu jest niewielki. Firma zaznacza jednak, że starała się jak najlepiej zaplanować dostępną powierzchnię. Rozwiązaniem trudności związanych z małym metrażem miało być “dobre wykorzystanie przestrzeni pionowej”.

Jakie są kryteria dla najemcy?

Według kryteriów poszukiwana osoba musi mieć ukończone 20 lat. Ogłoszenie jest aktualne do 3 grudnia.

Termin najmu zaplanowano do 15 stycznia 2023 r. - przekazała Ikea. Do obowiązków najemcy będzie należała opłata za media.

Ikea już po raz kolejny działa na rynku nieruchomości. W przeszłości firma poprzez spółkę (BoKlok) ze szwedzką firmą budowlaną Skanska oferowała domy modułowe w Szwecji, Finlandii oraz Norwegii. Z kolei w 2019 roku spółka BoKlok przedstawiła ofertę domu skierowaną dla osób zmagających się z demencją.